KOMODY, SZAFKI, DROBNIEJSZE MEBLE W POKOJU DZIENNYM

włoskie komody
Normalność i zwyczajność to dzisiaj nie ujma, wręcz przeciwnie, w tych można doszukiwać się wyższej jakości, właśnie w tym co zwykłe, nie udawane, podobnie jak prezentowane komody i wnętrza ze zdjęć, na które można spojrzeć zupełnie inaczej. Ich inność gwarantuje oczekiwany funkcjonalizm, ale przede wszystkim prostotę, oszczędność form, bodźców i wysmakowany styl. Mało środków, a mebel i pomieszczenie wraz z nim zyskują odmienny wyraz. I tu nasuwa się pytanie, dlaczego wnętrza pełne swej materialności, światła, przestrzeni, powietrza nie przemawiają do nas swą prawdziwością? Dlaczego potencjalny mieszkaniec pragnie to wszystko zagłuszyć, zabudować? Dlaczego dotychczas tak swoiste i naturalne wnętrza obdarzane są wciąż bardzo małym zaufaniem?
włoskie komody
Powyższa aranżacja przedstawia zdecydowanie nowoczesne wzornictwo, i choć styl dość surowy, ascetyczny, to przełamany ciepłem działalności człowieka. To efekt połączenia chłodu z ciepłem, surowości betonu i szkła z naturą drewna i zieleni. To bardzo czytelne zderzenie prostych w wyrazie, ascetycznych form architektury zewnętrznej, jak i tej mniejszej wewnętrznej pokoju z elementami drobnymi – indywidualnymi śladami życia człowieka. Styl życia użytkownika mieszkania winien nadawać charakter wnętrzu, gdyż ten posiada swoje pasje, potrzeby, wrażliwość, otaczając się właściwą mu scenerią, dekoracją złożoną z przedmiotów drobnych, bibelotów, kolorów…Styl wnętrza wyraża świat wewnętrzny człowieka, ten mechanizm raczej nie działa odwrotnie.
włoskie komody
Ów humanizm wnętrza wyraźnie widoczny jest na fotografii, i właśnie jemu podporządkowana jest sztuka użytkowa. Komoda wynika z licznych koncepcji, strategii procesu projektowego, którego naczelnym celem zawsze jest człowiek, jego potrzeby życia i bycia w komforcie – tym materialnym i duchowym, natury estetycznej z „wysokiej półki”. Zaprezentowane powyżej meble – dwie komody to przejaw nowoczesnego myślenia i wzornictwa, a ich formy to wizualna pełnia bez zbędnego nadmiaru. Doskonale odnajdują się w aranżacjach minimalistycznych wnętrz. Aktualny design z ziemi włoskiej do polskiej!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.