WŁOSKIE KOMODY CODE

opt_14782122923313624211552209227Włoskie komody CODE idealnie wpisują się w kanony nowoczesności,
a przy tym posiadają w sobie coś interesującego, coś, co zwraca naszą uwagę,przyciąga.Code - włoskie designerskie komody.Przyglądając się wszelkim komodom, czy to w salonach meblowych, czy wertując choćby liczne zdjęcia w pismach, internecie, wydaje się, że już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, że już dawno oswoiliśmy pojęcie komody w sensie jej struktury, materiału, formy i przeznaczenia. Problematyka komody można by rzec uległa przebrzmieniu, a w związku z tym, nie łączymy z faktem jej istnienia szczególnych emocji.
Raczej podejmujemy decyzję o kupnie takiego mebla w sposób kompletnie pozbawiony wszelkich pobudek emocjonalnych. Czy takie zakupy nas cieszą? Czy cały mechanizm, a w szczególności powstała aranżacja wnętrza nie staje się zbyt racjonalną i wyrachowaną, wynikającą wyłącznie z pobudek praktycznych? Czy raczej szukamy czegoś szczególnego, co może zaintrygować, zachwycić nasze znużone spojrzenie? 
Zwykłe, klasyczne komody poprzez swoją monotonię wydają się być czymś tak oczywistym i potrzebnym na co dzień, iż nie warte są dłuższych dyskusji. Jakby ich funkcjonalność była nadrzędnym problemem.
A gdyby tak przedmiot,jakim jest mebel,a konkretnie komoda, podnieść do  rangi wyższej,i nadać mu szczególne wartości, aby specyfika aranżowanego wnętrza otrzymała jakieś głębsze znaczenie dla nas, poza oddziaływaniem czysto funkcjonalnym i estetycznym?
Wśród włoskich projektów i ich realizacji istnieją komody - CODE -  które doskonale przełamują spowszedniały pogląd o monotonii omawianego mebla. Komody CODE, zaryzykuję, są pewnego rodzaju małą rewolucją wśród wyczerpanych wzorców. Ich design wyróżnia je. I nie chodzi tu o żaden efekt wyłącznie wyróżniający, bo nie w tym tkwi cała istota rzeczy w projektowaniu mebli. Chodzi raczej o stworzenie komody - mebla, który będzie "to coś" w sobie posiadał, coś, co spowoduje, że odbiorca nie przejdzie obojętnie, że zechce się nawet zatrzymać, popatrzeć lub nawet użytkować?
Komody CODE to meble, w obrębie których zdecydowanie "coś się dzieje". Wynika to zapewne z przełamania "komodowych konwenansów". A istotą jest tu pewnego rodzaju zabawa formą, kolorem, materiałem i kombinacja wymienionych elementów. Niby te same co zawsze komponenty, a jednak ich inteligentne skonfigurowanie, co  ważne, trafiona kompozycja, wnosi efekt wyśmienity! I właśnie "to coś" powoduje, że mebel zaczyna posiadać "swoją duszę"!
Code - włoskie designerskie komody.
Tych prostych kilka zabiegów, które dokonują przełomu w pojmowaniu klasycznej komody, powoduje istotną przemianę w charakterze mebla. To dzięki nim "powaga, oczywistość i nuda" typowej komody z pokoju ludzi dorosłych, zostaje zastąpiona pełną życia kreacją meblową. W ten sposób komody CODE pasują zarówno do wnętrz ludzi dorosłych, jak i do dziecięcych wnętrz!
To meble, w których nie trudno dopatrzyć się popularnych dziś wpływów wzornictwa mid-century modern. Są to proste, minimalistyczne formy - kombinacje w układzie szuflad, półek, części otwartych, części zamkniętych. Jednak wszystko ubrane w dzisiejsze jakości płyt meblowych, w modne zestawienia kolorystyczne, dzisiejszą estetykę, czyni te meble bardzo dzisiejszymi i zarazem uniwersalnymi.Code - włoskie designerskie komody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.